Aký alkohol vybrať na svadbu a čo zvoliť ako originálny svadobný prípitok?

Asi každá nevesta túži po tom, aby bola svadba momentom, ktorý si bude nielen ona, ale aj všetci jej najbližší pamätať do konca života. Toto sa dá dosiahnuť, aj keď nie v najpozitívnejšom zmysle slova, úplne jednoducho. Stačí, aby na svadbe došiel alkohol a garantujeme vám, že si vašu svadbu zapamätajú všetci. Prečítajte si, koľko a aký alkohol vybrať na svadbu, čo zvoliť ako svadobný prípitok a takejto katastrofe sa určite vyhnete.

Koľko alkoholu na svadbu?

Pre určenie správneho množstva alkoholu, si musíme odpovedať si 2 hlavné otázky. Koľko svadobných hostí sa zúčastní na hostine? Čo hostia pijú a koľko sú schopní skonzumovať?

Odpoveď na prvú otázku je vo väčšine prípadov jasná. Ostáva nám teda zistiť odpoveď na druhú otázku a správne nakombinovať víno, pivo a tvrdý alkohol. Skúmali sme viacero štúdií a zistili sme, že 1 osoba v priemere vypije 1 porciu alkoholu za 1 hodinu. Pozrite si nášho krátkeho sprievodcu, ktorý vám pomôže s výpočtom.

Koľko alkoholu na svadbu?

Prepočet porcií na fľaše teda vychádza takto

Koľko alkoholu na svadbu? Víno, pivo, destiláty

Aby ste nemuseli počítať, pripravili sme kalkulačku, ktorá to všetko vypočíta za vás. Samozrejme, ide o orientačné výpočty a je možné, že niektoré svadby na východnom Slovensku budú mať ďaleko vyššie čísla. Preto odporúčame počítať s 10 – 20% rezervou. Mali by ste však získať akú-takú predstavu, koľko sa vypije. Do kalkulačky nie je zarátaný prípitok, ktorý treba počítať zvlášť.

Kalkulačka na výpočet alkoholu na svadbu

 

Aký alkohol vybrať na svadbu a kde ho kúpiť?

Nie je dôležitá iba kvantita, ale aj kvalita. Vzhľadom na to, že na svadbách sa stretáva široké spektrum ľudí, väčšinou z rôznych kútov krajiny s rôznymi preferenciami a predstavách o kvalite, pri alkohole na svadbu je najlepšie je zvoliť zlatý stred, ktorý viac menej uspokojí všetkých.

Určite odporúčame nakupovať na internete. Ceny sú tam častokrát aj o 50% nižšie ako v kamenných obchodoch! Nie je to iba o cenách, ale aj o službách. Tovar vám privezú až domov, vy sa nemusíte o nič starať a celkový servis je vo väčšine prípadov na vysokej úrovni.

Víno

My sme zástancovia slovenských vín, ktoré porovnateľnú kvalitu s najlepšími svetovými vínami a preto odporúčame víno od menších vinárov ako Nichta, Frtus, Pavelka alebo aj Mrva & Stanko.

Čo sa týka pomeru, väčšinou si páry na svadbu vyberajú 50% biele, 25% červené a 25% ružové.

Pivo

Stačí sa opýtať ženícha a ten zväčša bude poznať odpoveď. Ak nie, odporúčame tradičné značky ako Budweiser, Pilsner Urquell alebo niečo inovatívnejšie. Do popredia sa čoraz viac dostávajú mini pivovary. Znalcov piva určite poteší aj takáto varianta.

Tvrdý alkohol

Ako sme spomínali, tu by sme zvolili zlatú strednú cestu, ktorá ale vôbec nemusí byť nudná. Namiesto mainstreamu vyskúšajte častokrát kvalitnejšiu a cenovo výhodnejšiu alternatívu.

  • Vodka – namiesto tradičnej Absolutky a Finlandie zvoľte napríklad vodku Ruskij Standart, ktorá má určite väčší cveng a cenu približne rovnakú.
  • Whisky – tu by sme zvolili jemnejšiu írsku whiskey, napríklad Jameson. Ak chcete zaujať, vyberte edíciu Caskmates, ktorá je výnimočná tým, že zrela v sudoch po kvalitnom írskom pive.
  • Rum – ani v tomto prípade netreba siahať po 50-eurových fľaškách. Vyskúšajte napríklad cenovo dostupný Ron Diplomático Mantuano alebo Havana Club Especial. Určite ale nesiahajte po napodobeninách typu tuzemský um, lebo hostí nielen, že nepotešíte, ale zo svadby sa na druhý deň stane veľký bolehlav.
  • Destiláty – veľa rodín má napálené vlastné ovocné pálenky, čo je podľa nás vynikajúca voľba. Ak takúto možnosť nemáte, vyberte si alkohol od overených značiek alebo páleníc. Odporúčame destiláty Old Herold, R. Jelínek alebo malej destilérky Fine Distillery z Veľkého Zálužia. Frndžalica je tiež zaujímavá, netradičná voľba.
  • Tmavý alkohol – tu stavte na klasiku. Jägermeister a Fernet určite nič nepokazia.

 

Aký prípitok na svadbu?

Už dávno neplatí, že Cinzano alebo Hubert DeLuxe je prvou a jedinou voľbou. Proti týmto nápojom samozrejme nič nemáme, ale čo tak vyskúšať niečo inovatívnejšie? Trendom tejto sezóny je šumivé Levanduľové vínko. Je polosladké, chutí takmer každému a vychladené na 10 – 12 stupňov vás osvieži ako máloktorý nápoj.

Ďalšou možnosťou je talianske prosecco, ktoré si na Slovensku získava čoraz viac fanúšikov. Tu odporúčame značku La Tordera, ktorá si dlhodobo udržuje vysoký štandard kvality. Tých náročnejších poteší šampanské značky Moet & Chandon, Mumm alebo Lété-Vautrain.

Povzbudenie na záver

Nech sa už rozhodnete s výberom akokoľvek, treba mať na pamäti, že na tomto svete sú aj dôležitejšie veci a aj keď je to niekedy náročné, mali by ste brať výber alkoholu a celkovo prípravu na svadbu s úsmevom na tvári a s radosťou. Ak sme vám pomohli, sme radi. Ešte radšej budeme, keď si alkohol na svadbu objednáte u nás v Alko90. Čaká vás 100%-ný servis, expresné doručenie a výborné ceny.

Alkohol na svadbu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.