#AlkoOkoloSveta | Zastávka č. 4: USA & Kanada

Začiatok nového týždňa odštartujeme presunom za veľkú mláku. Dnes vám predstavíme to najlepšie, čo nám v rámci alkoholických nápojov priniesli Spojené štáty americké a Kanada.

Severná Amerika miluje whiskey a bourbon

Jack Daniel’ s

Jack Daniels

Jack Daniel’s je prestížna značka najpredávanejšej americkej whisky sveta. Značka sídli v Tennessee, konkrétne v Lynchburgu a je vo vlastnictve Brown-Forman Corporation od roku 1956. Rmut ako produkt, ktorý sa používa pri destilácií sa vyrába z kukurice, sladového jačmeňa a proces destilácie prebieha v medených destilačných prístrojoch a následne sa filtruje cez stohy cukrového javorového uhlia, a táto filtrácia má na svedomí odstrániť chuť kukurice a predovšetkým nečistoty. Následne príde k procesu dozrievania. Whisky dozrieva v drevených sudoch, niektoré sudy si Jack Daniel’ s prepožičiava zo Škótska, v ktorých pred časom dozrievala ich whisky.

Elijah Craig

elijah craig

Elijah Craig bol menovaný po reverendovi, ktorý žil vo Virgínii. Tento reverend mal sklad, kde skladoval sudy a jedného dňa zažil zničujúci požiar. Použil spálené sudy a zistil, že im prinášajú krásnu chuť a arómu. Jedná sa o skvelý 12-ročný bourbon, pomenovaný na jeho počesť.

Bulleit

bulleit

Bulleit Rye je exkluzívna malosériovo-vyrábaná whisky z raže (95%). Táto whisky je ocenená dvojitou zlatou medailou na San Francisco World Spirits Competition. Vysoký obsah raže bol vždy podpisom Bourbonu od značky Bulleit. Bulleit Rye obsahuje jedinečné tóny vanilky, medu a korenia.

Crown Royal

Crown Royal je kanadská whisky. Je to zmes, ktorá je namiešaná z viac ako 50 druhov whisky. Farbu má jantárovo zlatú, vo vôni cítiť ovocie, med, karamelky a korenie, chuť je plná, kde cítiť ovocie a dub.

Fireball

fireball

Fireball je lahodný nápoj na báze whisky s príchuťou pálivej škorice. Milovníci pálivých a korenených nápojov si teda určite prídu na svoje. Ak vám chutí Jack Daniel’s Fire, určite vyskúšajte Fireball. Zlé jazyky tvrdia, že Jackovi tak zachutil Fireball, že vytvoril jeho kópiu, spomínaný Jack Daniel’s Fire. V severnej Amerike ide o jeden z najpopulárnejších nápojov vôbec a vy by ste ho mali určite ochutnať tiež. Odporúčame vychutnávať samotný alebo vo vychladenom miešanom drinku s tonikom.

Všetky spomenuté značky nájdete TU.

Ktorý alkohol z USA a Kanady je váš obľúbený? Pošlite nám foto alebo nás označte na sociálnych sieťach s hashtagom #AlkoOkoloSveta

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.