Japonská whisky: Príbeh ako žiak (možno) predbehol učiteľa

Japonská whisky je jedným z najväčších konkurentov tradičných škótskych destilériek.  Je tomu tak aj napriek faktu, že produkcia whisky v tejto nádhernej ázijskej krajine nemá tradíciu ani 100 rokov, keďže jedna z prvých destilériek, Yamazaki, otvorila svoje brány v roku 1923. Za necelé storočie sa podarilo Japoncom vybudovať 9 liehovarov na naozaj špičkovej úrovni, ktoré produkujú dostatočné množstvá whisky, aby zásobili celý svet. Nebolo tomu vždy tak a japonská whisky musela dozrieť.

Japonská whisky v dnešnej dobe patrí medzi najpopulárnejšie

Príbeh japonskej whisky začína v Škótsku

Whisky do Japonska priniesol v dvadsiatych rokoch 20. storočia mladý Matasaka Taketsuru, ktorého rodina vlastnila továreň na výrobu tradičného japonského nápoja saké. Taketsuru študoval chémiu v škótskom Glasgowe a na základe svojich poznatkov výroby saké sa prirodzene začal zaujímať o výrobný proces škótskej whisky. Po ukončení štúdií pokračoval ako učeň v niekoľkých destilérkach bez nároku na akýkoľvek honorár, len aby sa naučil čo najviac a splnil si svoj sen, vytvoriť čistú japonskú whisky. Najväčší dojem na pána Taketsuru urobila destilérka Longmorn, odkiaľ si v roku 1920 priniesol najviac vedomostí späť do Japonska.

Matasaka Taketsuru s manažérom destilérky Longmorn

Udalosti nabrali rýchly spád a o pár rokov založil prvú japonskú whisky destilérku. Nazval ju Nikka a do dnešného dňa patrí medzi najväčších producentov whisky v krajine, ako aj vo svete. Traduje sa, že v destilérke Nikka sa dodnes používajú rovnaké destilačné prístroje ako v destilérke Longmorn za éry pána Taketsuru.

Rozdielne techniky a procesy destilácie

Aj keď je pravda, že japonská whisky je do veľkej miery inšpirovaná tou škótskou, ide si vlastnou cestou a niektoré procesy a techniky sa od tej škótskej odlišujú. Japonci používajú iné chemické procesy, využívajú rozdielne druhy kvasníc a po novom využívajú aj stĺpcovú metódu destilácie. Špecialita je aj zrenie v sudoch z japonského duba, ktorý whisky dodá naozaj skvelú harmóniu drevitej arómy a delikátnej kvetinovej chuti.

 

Stĺpcový destilačný prístroj. Zdroj: wikipedia

S ktorou japonskou whisky začať?

Dnes môžeme s čistým svedomím povedať, že japonská whisky je na úrovni tej škótskej. Zhodnotiť, či žiak predbehol učiteľa, si však netrúfame. Veľa ľudí sa nás pýta, ktorou japonskou whisky začať. Na túto otázku odpovedáme jednoznačne: Nikka from the Barrel, ktorá je nielen najznámejšia, ale vo svojej cenovej kategórii asi aj najlepšia. Prinášame vám aj jej krátku recenziu.

Najznámejšia japonská whisky: Nikka from the Barrel.

Nikka from the Barrel recenzia

Aróma: Pikantná, papriková, ale stále v nej ucítite plnosť ako pri škótskych whisky. Náznaky dubu, jemného citrusového ovocia s tónmi vanilky.

Chuť: Sladkosť obilia a kandizovaná chuť pomarančovej kôry je pomerne výrazná a ide ruka v ruke s dotykom škorice a klinčekov.

Zakončenie: Jemné, harmonické a dlhé. Whisky má cez 50%, doprajte si dúšok vody, aby sa chute pomaly rozvinuli.

Tak čo, vyskúšate?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.