Najlepší gin? Týchto 5 by ste mali rozhodne ochutnať

Rok 2018 je rokom ginu. Na trhu sa objavujú každý týždeň nové a nové značky ginov z tradičných aj exotických ginových krajín a pre bežného ochutnávača je naozaj náročné vybrať si ten pravý. Vybrali sme pre vás 5 zaujímavých ginov, ktoré ocenia začiatočníci, ale aj skúsení a nároční milovníci tohto borievkového nápoja. Každý je niečím špecifický, takže každá ochutnávačka alebo ochutnávač by si mal nájsť ten svoj.

Roku Japanese Craft Gin – japonský rok v jednom dúšku

Japonsko je z pohľadu ginu celkom exotická krajina a je pravda, že po whisky sa Japonci začali zameriavať na giny iba prednedávnom. Precíznosť je im však vlastná a tú stelesňuje aj Roku Gin z krajiny vychádzajúceho slnka.

Chuť tohto osviežujúceho ginu je výnimočná najmä vďaka tomu, že obsahuje botanicals, ktoré zrejú iba v Japonsku a to dokonca počas všetkých štyroch ročných období. V gine ucítite kvety sakura, ktoré kvitnú na jar; očarí vás čaj sencha a gyukoro, ktorých čas prichádza v lete. Nezameniteľnú arómu zanechá korenie sansho, ktoré kvitne na jeseň a atmosféru japonskej zimy dotvára výrazná chuť kôry ovocia Yuzu.

Okrem týchto, pre nás, exotických chutí v Roku gine nemôžu chýbať tradičné ingrediencie ako koriander, angelika a kardamóm. Či už ste fanúšikom gin tonicu alebo vychutnávania samotného ginu, Roku vás určite nesklame.

Albert Michlers Gin – nemecká uhorková explózia

Barmani po celom svete sa snažia vytvoriť Gin Tonic, ktorý sa bude odlišovať od ostatných a častokrát neváhajú použiť aj celkom atypické ingrediencie ako napríklad rôzna zelenina, uhorky nevynímajúc. Albert Michler im situáciu uľahčil a do svojho ginu vsadil nevtieravú uhorkovú chuť, ktorá si získala fanúšikov vo vychytených baroch v metropolách celého sveta.

Spojenie toho najlepšieho z London Dry ginu, Distilled ginu a holandského Genever ginu určite poteší aj vaše chuťové zmysly. Jedinečnosť Albert Michler Green gin -u dodáva macerácia uhoriek v posledných siedmych krokoch destilácie, vďaka ktorej si jeho výraznú a jedinečnú chuť si určite nepomýlite s ničím iným. Ak máte radi pomaranče, určite vás poteší verzia Albert Michlers Orange Gin.

Brokers Pink Gin – ružové potešenie

V našom rebríčku si svoje špeciálne miesto určite zaslúži aj Brokers Pink Gin. Tento ružový gin pochádza z dielne destilérky s dvestoročnou destilérkou. Napriek svojmu veku idú s dobou a zachytili obrovský trend ružových ginov. Unikátna je jahodová chuť, ktorá poteší chuťové poháriky nejednej dámy a možno aj pána. Navyše, cena tejto limitky je naozaj exkluzívna a za málo peňazí dostanete veľa muziky.

Gin Gin – prvý slovenský

Pre všetkých lokálpatriotov tu je prvý slovenský prémiový gin, s príznačným menom Gin Gin. A nielen pre tých. Na slovenský trh vstúpil raketovou rýchlosťou a predbehol aj stálice ako Bombay Sapphire alebo Hendrick’s. Ak máte radi aromatické giny, Gin Gin je pre vás ako stvorený. Okrem rýdzo slovenských borievok v ňom nájdete aj prísady ako baza, dula alebo lipový kvet, vďaka čomu získate naozaj komplexný chuťový zážitok. Ak už máte z ginov čo-to poochutnávané, Gin Gin by vás mal jednoznačne potešiť.

Koval Barreled Gin – vyzretý priamo v dube

Ako posledný sa do nášho výberu dostal Koval Barreled Gin, ktorý je jedinečný vďaka tomu, že zrel v dubových sudoch po americkej whiskey. Ako prvá nás však zaujala svetlojantárová farba, ktorú gin získal práve vďaka zreniu v drevených sudoch. Výrazná farba je dômyselne doplnená kvetinovou a trnkovou vôňou. Napriek tomu, že má destilérka Koval iba 10 rokov, dokázali, aj vďaka svojmu ginu, výraznou mierou preraziť na trhu prémiových borievkových destilátov a určite by nemal chýbať vo vašom domácom bare.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.