Radšej knihu? Ak áno, tak jedine Kremlin

Príbeh skrytý vo fľaši. Tento obľúbený alkohol má zvyčajne okolo 35 až 70 percent alkoholu, ale najčastejšie je číslo 40. Samostatný názov vodky, pochádza zo slovanského pomenovania vody. Pôvodne v Rusku slúžila len na liečebné účely. Postupne, ako sa vyvíjala destilácia a s nimi aj úroveň výroby alkoholu, sa zaužíval pojem vodka pre všetky liehoviny. Základom väčšiny ruských, švédskych vodiek je pšenica. Poľské sú vo väčšine prípadov ražné. Rusi neuznávajú zemiakovú vodku a pritom Poliaci ju vo veľkej miere obľubujú. Takže ako to býva, nech si dá každý to, čo mu chutí.

Na oficiálnych návštevách ruskej vlády a prezidenta sa podáva výhradne oficiálna vodka, ktorú si Kremeľ nechal vyrobiť na objednávku. Upozorňujeme, že Kremeľ vodka nie je len tak obyčajná. Vraj je vyrobená z najkvalitnejšej pšenice a vody.

Klasická ruská vodka kategórie prémium s charakteristickou vôňou vodky a decentnou stopou žita. Oficiálny názov vodky je Legend of Kremlin. Jej chuť je jemná, zamatová a budete ju cítiť ešte dlho v ústach. Ku koncu je práve jej chuť výrazne horkastá. Vodka je vyrobená z vysoko kvalitného liehu značky LUX, 6 krát prečistenej vody a výťažku z ovsených vločiek. Preto patrí aj medzi veľmi kvalitný alkohol.

Vodku oficiálne vyrába spoločnosť Luding spoločne aj s pálenicou Krystal. Liehovina sa prvý krát predstavila na medzinárodnej výstave v Moskve v roku 2012. Na dizajne a konečnej podobne produktu sa podieľali najvýznamnejšie svetové a európske spoločnosti.

Kremlin má aj koňak a šampanské

Kremlin Award je oficiálne vodkou Kremlu určenú pre oficiálne akcie. Ak prídu na návštevu najvýznamnejší zahraniční politici, vraj dostanú ako darček celú fľašu. Zo začiatku mala byť vodka len pre vybranú spoločnosť, ale dnes vodku kúpite už aj na internete. U nás ju zoženiete aj v originálnom obale, v knihe.

Legend of Kremlin nie je prvým produktom, ktorý nesie meno sídla ruských panovníkov. Už v minulosti oznámili, že uvedú na trh koňak Kremlin alebo napríklad aj šampanské. Ak hľadáte zaujímavé darčekové fľaše s alkoholom, môžete hodiť očkom aj po tejto kvalitnej vodke.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.