Alko Rozhovory: Martin Hudák z Mr Black

Známy a úspešný vo svete, ale doma ho mnohí nepoznajú. Reč je o úspešnom barmanovi Martinovi Hudákovi, ktorý pochádza z Prešova, no momentálne pôsobí v Sydney. Ešte predtým ste ho mohli nájsť v jednom z najlepších barov sveta, v American bare v Londýne.

Martin, si celosvetovým ambasádorom austrálskeho kávového likéru Mr Black. Ako si sa k takémuto top jobu dostal?

Úprimne, ja som bol veľkým fanúšikom Mr Black už od jej začiatkov, takže som dobre vedel, o akú kvalitnú značku ide. Ponuka byt prvým oficiálnym ambasádorom a tvárou brandu prišla až keď som sa presťahoval do Austrálie v polovici roku 2018. Priamo majiteľ Tom Baker ma oslovil s ponukou, ktorá sa nedala odmietnuť.

Prečo práve Mr Black? Určite si dostával podobné pracovné ponuky od iných, väčších značiek.

Samozrejme, že áno, ale ja som nikdy nechcel alebo nepotreboval pracovať pre značku. Stále som chcel byt nezávislý a pracovať za barom. Vo svete som už mal meno ako človek ktorý spája svet kávy a cocktailov, takže spojiť sa s touto značkou bol logický krok, pretože obaja máme rovnaké ciele a presvedčenia.

Každý ako dieťa sníva o vysnívanej práci, čím si chcel byť ty? Akými prácami si si prešiel?

Mňa to stále ťahalo k umeniu. Túžil som byť muzikálovým a filmovým hercom a skoro som sa k tomu aj dostal, ale nakoniec kulinárska škola zvíťazila. Dodnes však uplatňujem nejaké prvky z umeleckej scény za barom.

Martin Hudák ovoniava kávu

Keby nám môžeš odporučiť iba jeden cocktail, v ktorom je Mr Black, ktorý by to bol a prečo?

Určite Espresso MarTIKI. Je to moja najlepšia verzia a twist na Espresso Martini, ktorú som už miešal po celom svete a mám ju v ponuke 5 rokov. Namiesto vodky som použil tmavý rum, namiesto cukru mandlový sirup, espresso, Mr Black a čerstvú ananásovú šťavu. Tropické, svieže a veľmi ľahko pitelné.

Vieš nám prezradiť nejakú zaujímavosť o značke/produkte, ktorú vie iba málo ľudí?

Každá fľaša pred tým, než sa naplní, je napustená NO2 aby sa vyprázdnila od kyslíku, tým pádom sa kávová chuť a aróma vo fľaši zakonzervuje lepšie aj bez pridania umelých stabilizátorov.

Čo ti v súčasnosti robí najväčšiu radosť v súvislosti s prácou ambasádora?

Možnosť zlepšovať kultúru a budúcnosť kavových cocktailov. 

Na Slovensku a v zahraničí zúri korona, ľudia majú možnosť skúšať si doma vytvárať vlastné drinky, aké pomôcky by si im odporučil?

Určite fľašu Mr Black 🙂 a sledovať môj profil na instagrame alebo náš youtube channel pre viac inšpirácie. Kvalitný ľad, káva a pomôcky, o tom ani nemusím hovoriť.

A na záver, prečo by mali Slováci vyskúšať Mr Black?

Lebo nikdy nič také ešte neochutnali. Láska na prvé napitie, ktoré chutí ako skutočná káva a nie presladená cukrová voda s náhradami. Priamo z kávovej farmy až na váš stôl.

Kliknite na tlačidlo dole a vyskúšajte aj vy austrálsky likér Mr Black vyrobený zo 100% prírodných zložiek bez pridaných aróm či sladidiel.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top
error

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.