Chutí ako nebo, páli ako peklo. Aj to je Fireball.

Fireball. Jedni ho nenávidia, iní ho milujú. Väčšina Slovákov ho (zatiaľ) nepozná. A to je chyba!

Tento pálivý kanadský whisky likér sa doslova zo dňa na deň stal v Amerike bestsellerom a to vôbec nie je náhoda. Netuctový dizajn, zaujímavý príbeh a výnimočná štipľavá a zároveň sladká chuť ho doslova predurčujú na úspech.

Fireball whisky likér

Kanadský sen. Success story, ktorá sa len tak nevidí

Na Slovensku je novinkou, v zámorí už niekoľko rokov bestsellerom. Vznikol síce koncom osemdesiatych rokov, svoj potenciál však naplno rozvinul až pred desiatimi rokmi. V roku 2011 sa obrat Fireballu pohyboval niekde na úrovni 1,9 milióna dolárov, o dva roky neskôr to bol viac ako štyristonásobok. S obratom viac ako 800 miliónov dolárov v roku 2014 vystrelil pred etablované značky ako Johnnie Walker, či dokonca Jameson. Ako je to možné? Jeho tvorcovia v tom majú jasno:

  • Výnimočná ľahká chuť – v porovnaní s vodkou, tequilou, či klasickou whisky je oveľa jemnejší.
  • Kvalita vs. cena – Vzhľadom na kvalitu a unikátnosť, ktorú zákazník dostane, je cena veľmi prijateľná. A to aj v porovnaní s konkurenciou.
  • Zapamätá si ho každý – Aj keď sa to nezdá, jednoduchý a ľahko zapamätateľný názov urobil svoje.

Fireball sa tak doslova teda z roka na rok dostal na tretiu priečku v predajnosti whisky nápojov na americkom trhu, keď ho predbehli iba giganti ako Jack Daniel’s a Crown Royal.

Fireball whisky likér

Ako vlastne chutí Fireball?

Tastes like heaven, burns like hell. Slogan je absolútne výstižný a my nemôžeme nesúhlasiť. Dominuje jemná chuť škorice, okorenená príjemným hrejivým pálením. Záver je pomerne dlhý, štipľavosť vo vás doznieva dlho. Určite odporúčame vychutnávať poriadne vymrazený, či už je to z poldecáku na divokej party alebo v podobe sofistikovaného drinku s ľadom niekde pri krbe a knihe.

Rivalita s Jackom

Fireball je tu už viac ako tridsať rokov a aj keď svoj úspech zažíva až teraz, zlé jazyky tvrdia, že sa jeho receptúrou inšpiroval aj Jack so svojou ohnivou verziou. Spoločnosť Sazerac, ktorá vlastní Fireball v roku 2015 išla dokonca s jednou z divízií Jack Daniel’s do súdneho sporu. O rok neskôr žalobu stiahli, rivalita však trvá dodnes.

Úspešný aj na Slovensku?

Slováci každým rokom preferujú kvalitu nad kvantitou a momentálne sa vezú na rumovej vlne. Či napodobní svoj úspech na americkom kontinente je otázne. Jedno je však isté. Fireball je výnimočný buď si ho zamilujete, alebo ho už nebudete chcieť vidieť. Vyskúšate?

Vyskúšať Fireball

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top
error

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.