Nekomerčné značky ginu, ktoré stoja za vyskúšanie

Gin si v posledných rokoch našiel množstvo obľúbencov aj na Slovensku. Komerčné značky ako Beefeater či Bombay, ktoré sú ľahko dostupné v obchodných sieťach mali možnosť vyskúšať už mnohí. Gin je však veľmi rozmanitý alkohol a stále existuje veľké množstvo značiek, ktoré zatiaľ v našich končinách ostávajú neprebádané. Či už ide o anglický gin, francúzsky gin alebo ten slovenský, určite si nájdete svojho favorita.

Prinášame vám 8 nekomerčných značiek ginu, ktoré by ste mali vyskúšať.

Generous Gin

generous ginHlavnou myšlienkou pri vzniku značky Generous Gin bolo vytvoriť úplne originálny, ale jednoduchý produkt, ktorý sa ľahko pije a vychutnáva. Gin, z ktorého vzniká výborný gin & tonic. Výrobcovia používajú to najlepšie, čo môže francúzska tradícia ponúknuť: skvelé prírodné ingrediencie v kombinácii s vysokou presnosťou destilácie v malých nádobách. Tento francúzsky gin je balený v krásnych keramických fľašiach

Elephant Gin

Elephant GinElephant Gin je oceňovaný, ručne vyrábaný prémiový gin so vzácnymi africkými prísadami. Kým jeho príbeh začal v Južnej Afrike, Elephant Gin je ručne vyrábaný v Nemecku vo vysokej kvalite. S každou predanou fľašou v plnej veľkosti prispieva Elephant Gin 15% zo zisku do “Big Life Foundation” a “Space for Elephants”, pričom pri každej predanej miniatúrnej fľaši je 15% zisku venovaného “Sheldrick Wildlife Trust”. Všetky tieto organizácie sa venujú ochrane slona afrického.

Citadelle Gin

Citadelle ginFrancúzsky gin značky Citadelle získal viac ako 60 medailí, medzi nimi „Spirit of the Year“ na World Spirit Awards 2017, „Best’s World Gin“ a „Gin Grand Master“ v Londýne. Ani fľaša tohto výnimočného ginu neunikla pozornosti; získala zlatú medailu na majstrovstvách dizajnu alkoholických nápojov 2017. Gin vyžaruje jemné vône čerstvých kvetov zvýraznené asertívnejšími citrónovými tónmi. V chuti dominujú intenzívnejšie bylinné tóny borievky a anízu, následne ucítite pikantnú chuť škorice, ktorá dodáva ginu gurmánsky rozmer.

Broker’s Gin

Anglický gin Broker´sAnglický gin značky Broker’s Gin bol uvedený na trh vďaka bratom Martinovi a Andymu Dawsonovcom už na konci 90. rokov. Je vyrábaný v medenom kotlíkovom destilačnom zariadení v 200 ročnom liehovare v srdci Anglicka. Obilný destilát z anglickej pšenice je veľmi čistý, čo je výsledkom trojitej destilácie. Obsahuje prírodné ingrediencie, ako bylinky, koreniny a kôry citrusov z celého sveta.

Canaïma Gin

Canaima ginVýroba unikátneho prémiového Canaïma ginu bola naozaj výzva. Odborníci, ktorí majú na svedomí aj výrobu svetoznámeho rumu Diplomático študovali veľké množstvo ovocia a rastlín, ktoré majú svojskú arómu a chuť. Pri hľadaní vhodných ingrediencií našli ideálny zdroj – mystická Amazónia. Spolu s lokálnymi komunitami sa výrobcom podarilo vytvoriť naozaj skvostný gin, ktorý stojí za to vyskúšať. Okrem tradičnej borievky sa ako hlavné ingrediencie používajú acai bobule, ovocie mereycupe de palma a copuazu.

 

Gin Gin

Gin Gin je prvý slovenský prémiový gin, ktorý je vyvrcholením dlhej tradície bylinkárstva v našich končinách a macerovania týchto bylín a plodov v domácich destilátoch. Unikátna chuť slovenských borievok je len jedna z mnohých bylín, ktoré Vás očaria v tejto výnimočnej chuti. Poodkryte závoj tajomna a odhaľte lahodnú chuť sladkej duly či lipového kvetu. Okrem iného v ňom nájdete aj tóny bazy, materinej dúšky, horca, angeliky a ďalších bylín, ktoré vytvárajú skutočný chuťový endemit na trhu. Dizajn fľaše s kovovou etiketou vyobrazuje noblesnú kombináciu klasickej slovenskej modrotlače a baníckej histórie ťažby drahých kovov na Slovensku.

Botanist Gin

botanist ginThe Botanist Gin je vynikajúci a majstrovsky vycibrený gin destilovaný v destilérke Bruichladdich, obklopený nespútanou prírodou ostrova Islay, ktorý je súčasťou súostrovia Hebridy. Botanist Gin bol vyvinutý legendou v destilácii nápojov, Jimom McEwan, jedným z najznámejších majstrov destilácie v Škótsku. Botanici z ostrova Islay vykonávajú ručný zber 22 bylín, ktoré hľadajú na kopcoch, pobreží a v močiaroch tohto úrodného ostrova a potom ich starostlivo sušia, aby boli pripravené na destiláciu a obohatili tento unikátny gin.

Barrister Gin

Barrister GinBarrister gin je výborný anglický gin vyhotovený vo viacerých verziách. Barrister gin je relatívne nový produkt, ktorý bol uvedený na trh začiatkom roku 2017. Aby sa zdôraznila chuť a aróma bylín v receptúre, aromatické liehoviny sa najprv vyrábajú z každej zložky osobitne a potom sa miešajú podľa klasického anglického receptu. Gin odporúčame podávať s tonikom alebo v inom miešanom nápoji.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to Top
error

Páči sa vám náš blog? Podeľte sa s ním s priateľmi.